Huiskamer Huiskamer

Huiskamer

Wat mag ook wel eens gezegd worden? (positief)

In een nare periode ben ik een paar keer bij de POH-GGz geweest, en dat was heel fijn en heeft me goed geholpen. Het was een steuntje in de rug dat ik net even nodig had.

En ik realiseerde me dat ik eigenlijk een beetje een vooroordeel had tegenover een POH; wat kan die nou helemaal, is een soort nep-psycholoog etc. En dat had ik dus gewoon helemaal mis. Een POH kan prima ondersteunend zijn en fijn dat het heel laagdrempelig gaat zonder lange wachtlijsten en zo.

Ik vond het niet helemaal passen bij het topic waar je vandaag blij van wordt, maar het bracht me bij de vraag: "Waar had jijzelf, of hebben anderen een negatief beeld van, maar heb je eigenlijk gewoon een goede ervaring mee? En dat dat ook wel eens gezegd mag worden?" . 

Het mag gaan over de zorg, maar ook over allerlei andere dingen.


Mijn ex stiefvader was wantrouwend richting ouderenzorg, dat dat in Nederland zo slecht geregeld zou zijn zoals zo’n beetje alles in Nederland waardeloos geregeld zou zijn (type klager die het zelf goed heeft). Zijn moeder werd onlangs opgenomen (gevallen en Alzheimer) en hij is blij verrast hoe snel dingen voor haar nu geregeld worden en dat ze binnenkort een plek in het verzorgingstehuis in zijn woonplaats heeft. Uiteraard ben ik daar ook blij mee voor hun. 

Het consultatiebureau. Ik lees er veel negatieve dingen over, maar dat strookt dus niet met mijn ervaringen. Wij hebben altijd hele fijne afspraken, we hebben bij verschillende 'problemen' goed advies gekregen en ik vind het fijn dat er een professional monitort.

Sportschool dat vond ik zo belachelijk, ik dacht altijd ga toch lekker buiten fietsen of wandelen. Dacht dat er ook alleen van die krachtpatsers kwamen maar het blijkt heel leuk en heilzaam te zijn

Alle dingen die ik hierboven lees heb ik ook goede ervaringen mee. De POH verbaasde ik mij ook over jaren geleden, ik ben er maar 1 keer geweest maar vond het een erg prettig gesprek. En ook het consultatiebureau ervaar ik als erg positief, prettige medewerkers en veel kennis. 

Jeugdzorg in mijn gemeente. 
De diagnostiek mocht bij een instelling naar keuze. Ze kenden de instelling van mijn keuze niet, maar bleek wel gecontracteerd te zijn. Het proces daar verliep prettig, met een wachtlijst had ik rekening gehouden maar met een maand of 3 konden we al terecht. Ook verlenging voor extra psychologische hulp kon gewoon. De overdracht naar ambulante hulpverlening verliep soepel. En die bevalt ook goed. 
Dat mag ook wel eens gezegd worden 🙂 (mooi topic!)

Ik hoor dit van de POH zo vaak! Allebei, dus dat mensen er een vooroordeel over hadden dat het niks zou zijn, en dat het juist heel fijn is. Tot nu toe iedereen die feitelijk gegaan is, ook al waren ze sceptisch, heeft positieve ervaringen daar.

Fiorah schreef op 24-03-2025 om 14:08:

Ik hoor dit van de POH zo vaak! Allebei, dus dat mensen er een vooroordeel over hadden dat het niks zou zijn, en dat het juist heel fijn is. Tot nu toe iedereen die feitelijk gegaan is, ook al waren ze sceptisch, heeft positieve ervaringen daar.

Ik wilde niets zeggen omdat positief topic maar ik heb meerdere erg negatieve ervaringen met de POH.

stokstaart schreef op 24-03-2025 om 14:27:

[..]

Ik wilde niets zeggen omdat positief topic maar ik heb meerdere erg negatieve ervaringen met de POH.

Ik ook. Alleen maar negatieve

Hier juist een fijne ervaring met de POH.

En ik was positief verrast over de bedrijfsarts had daar toch een hoop negatieve verhalen over gehoord. Maar ik deze bedrijfsarts dacht juist mee voelde mij echt gehoord. 

Voor iedereen die hypnose kwakzalverij vindt (ik weet dat er mensen zijn die er zo over denken). Ik rook al 2 jaar niet meer dankzij hypnose. Niet aangekomen (zoals de vorige keer toen ik gestopt ben met roken. En niet in een depressie gekomen (zoals de vorige keer). Ik raad het dan ook iedereen die wil stoppen met roken aan. 

stokstaart schreef op 24-03-2025 om 14:27:

[..]

Ik wilde niets zeggen omdat positief topic maar ik heb meerdere erg negatieve ervaringen met de POH.

Ik ook helaas..

Wat ik op het moment positief vind is dat de benzineprijs weer daalt. En dat de lente eraan komt.

ik had een negatief beeld over  het weer van afgelopen winter.  Dat het net als het jaar ervoor ontzettend veel en vaak zou regenen vanaf oktober tm maart.  Het is zo meegevallen.  Veel minder regen.  Veel meer zon (de zonnepanelen laten dit zien maar ook kwam kind vorig winterseizoen meestal nat van de regen thuis na 23 km fietsen.  Dat is afgelopen winter compleet anders)

Ik had er al geen negatief beeld over, maar ik vind dat ook wel eens gezegd mag worden hoe goed het hier geregeld is met het geven van (veelal gratis) vaccinaties tegen van alles en nog wat Mensen weten soms echt niet hoe goed ze het hebben hier. Ik ben daar zelf heel dankbaar voor.

positief over mijn zorgverzekeraar. Ik kon met een klacht pas over 3 maanden terecht in het ziekenhuis. (Zelfde bij andere ziekenhuizen in de regio). Zorgeverzekeraar gecontacteerd, prive-kliniek in de buurt, kon binnen week terecht en zelf afspraak inplannen. Wordt gewoon vergoed en goede zorg. Aanrader om hiernaar te informeren.

Reageer op dit bericht

Je moet je bericht bevestigen voor publicatie, je e-mailadres wordt niet gepubliceerd.